Jest 165 produktów.

  Pokazano 1-24 z 165 pozycji

  Aktywne filtry

  Czytaj więcej

  Mianem “streetwear” określony został bardzo charakterystyczny, niepowtarzalny styl właściwy dla mody ulicznej. Jego historia zaczyna się na Zachodnim Wybrzeżu USA na przełomie lat 70. i 80. Jak najprościej opisać ten look? Na pewno pozostaje swoistym połączeniem zawierającym elementy pochodzące z mody hip hopowej, japońskiej stylistyki spotykanej na ulicach oraz Haute Couture. Nie da się zaprzeczyć, że ten styl stale przechodzi jakieś zmiany oraz ewoluuje, dlatego czasem nie jest prosty do zdefiniowania. Jednocześnie jednak od samego początku aż do dziś możemy wskazać główne inspiracje oraz wspólne mianowniki w każdej jego odsłonie.

  Ciekawostką pozostaje, iż pierwsze streetwearowe kolekcje były inspirowane estetyką punka, new wave, a nawet heavy metalu. W kolejnych etapach nawiązywać zaczęły do wspomnianch już kultur hip hop.

  Dziś największą popularnością cieszą się buty streetwear. Te oryginalne sneakersy mają dwa główne zadania: być wygodne, a tym samym sprawdzać się w każdej codziennej sytuacji, i świetnie wyglądać. 

  Nie da się ukryć, że w każdej kolekcji buty streetwear wykazują tendencję powrotu do sprawdzonych, dobrze rozpoznawalnych szablonów, a jakiekolwiek większe, bardziej rewolucyjne próby zmian najczęściej kończyły się po prostu niepowodzeniem. Powracano wówczas do klasycznych dla tego stylu trendów, w tym przede wszystkim do mody mody z lat 80. i 90.  

  Sprawdźcie najlepsze modele streatwear - kolekcję butów, w których wyróżnicie się z tłumu na każdej ulicy. Sprawdź również nasz artykuł: Jakie buty do szkoły?

  Marka

  47 Brand
  adidas
  Asics
  ATAF Clothes
  CAPSLAB
  Cayler & Sons
  Champion
  Circa
  Crep Protect
  Diamond Supply
  Element
  Fila
  Filling Pieces
  Funko
  Happy Socks
  HUF
  Jason Markk
  Jordan
  K1X
  Mitchell & Ness
  Neff
  New Balance
  New Era
  Nike
  Official
  Primitive
  Puma
  Reebok Classic
  Represent
  Spalding
  Stance
  STARTER
  TRL
  TURBOKOLOR
  Under Armour
  Vans